Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi azbest87 z miasteczka Będziemyśl. Mam przejechane 112025.66 kilometrów w tym 8031.50 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 22.76 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 798601 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy azbest87.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 80.94km
  • Teren 8.00km
  • Czas 03:28
  • VAVG 23.35km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Pod górkę i z górki..

Niedziela, 13 kwietnia 2008 · dodano: 13.04.2008 | Komentarze 11

Jakoś tak wyszło, że nie zebrałem się na wspólny coniedzielny wypad, a na rower zdołałem wybrać się dopiero przed 14..

Dzisiaj wybrałem wariant górzysty (parę razy spotkałem znak stromy podjazd;PP) by popodziwiać widoczki;P -co prawda na górkach wiało naprawdę mocno, ale tu akurat miałem wiatr w plecy:D gorzej było w czasie powrotu.. Szkoda tylko że słońce tak rzadko pokazywało się zza chmur, bo wtedy jechało się naprawdę przyjemnie:) a rozpogodziło się dopiero pod koniec wypadu..

Pogoda była w miarę to i sporo rowerzystów można spotkać za miastem:D nawet w środku lasu jakichś trafiłem:)
Nawet przyzwoity dystans jak na niedzielną przejażdżkę;PPP

Trasa:
RZeszów- Słocina- Matysówka- Kielnarowa- Borek Stary- Borówki- Hyżne- Tarnawka- Husów- Albigowa- Kraczkowa- Malawa- Słocina- Zalesie- zalew- dom:)

Parę fot, takie sobie dzisiaj powychodziły..













Aaaa i już trzeci tysiaczek w tym roku:DDD


Kategoria 50-100km, Tu i tam, Fotki


  • DST 25.01km
  • Czas 01:08
  • VAVG 22.07km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

To było więcej niż pewne..:/

Sobota, 12 kwietnia 2008 · dodano: 12.04.2008 | Komentarze 10

Przedwczoraj umyłem rower więc oczywiści musiał dorwać mnie deszcz, bo nie mogę mieć zbyt długo czystego roweru;) To chyba jakaś klątwa..
W ciągu całej jazdy nie padało może z 20 minut, ale to i tak różnicy nie robiło, bo wszędzie było tyle wody, że nawet bez deszczu bym wrócił mokry i brudny.
Oczywiście jak wróciłem to nie było na mnie suchej nitki- wszystko było ładnie nasiąknięte;) (ciężar ubrania wzrósł co najmniej dwukrotnie;)
Uwaga z dzisiejszej jazdy: chyba mam nieprzemakalne buty na rower;PPP , bo ani kropla się z nich nie wylała- tylko stawały się coraz cięższe, a ja czułem między palcami charakterystyczne chlupanie... ;PP
Bez zdjęć, bo taka pogoda nie zachęca do zatrzymywania się chociaż na chwilę..




  • DST 105.48km
  • Teren 30.00km
  • Czas 04:20
  • VAVG 24.34km/h
  • Temperatura 20.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Taka jakoś wyszło..:P

Piątek, 11 kwietnia 2008 · dodano: 11.04.2008 | Komentarze 10

Parę kilometrów dzisiaj przybyło, chociaż jazda była raczej bez celu- po prostu chciałem zobaczyć tereny leżące na północ od drogi Kolbuszowa- Sokołów:) ale po kolei..

Od wczoraj planowałem więcej dzisiaj pojeździć tylko miałem z rana szybko się uporać ze sprawami.. no właśnie miałem..:/ bo zeszło mi tyle, że na rower wybrałem się dopiero koło 14. Ale w ramach pocieszenia kupiłem sobie nowe rękawiczki (Chiba Gel Comfort)- stare już i tak dużo przeżyły..;)

Pierwsza połowa jazdy była z wiatrem więc można było nieźle pocisnąć:DD i tak po ponad 50km miałem taką średnią:

Ale też wiedziałem że powrót pod taki wiatr będzie męką.. dlatego moją strategią było wracanie do Rzeszowa w miarę możliwości jak najwięcej lasami:D
Jazda pod wiatr i po piaskach zaowocowała dużo mniejszą prędkością, ale na koniec i tak średnia wyszła nawet niezła.

Pogoda była po prostu świetna na rower- chyba z 20*C, na niebie piękne obłoczki leniwie sunące na północ, tylko ten wiatr... ale nie można mieć wszystkiego;PP

Trasa:
Rzeszów- Miłocin- Zaczernie- wzdłuż lotniska do Jasionki- Stobierna- Medynia Łańcucka- Medynia Głogowska- Trzeboś- Sokołów Małopolski- Wólka Sokołowska- Markowizna- chyba przez Posuchy- Poręby Wolskie- Raniżów (mała przekąska, bo głodny rowerzysta= wolny rowerzysta;PP)- Staniszewskie- Zielonka- lasem do Huciska (w międzyczasie "mała" przerwa na telefon;PPP)- w Hucisku znowu przekąska- dalej lasem w którym drogi są nie lepsze niż piaskownica:/, aż do Jasionki:D (raz się zgubiłem, bo już zrobiło się ciemno w lesie i zrobiłem małą pętelkę wracając w to samo miejsce;))- terenem koło lotniska (tutaj już praktycznie jazda po ciemku)- gdzieś bocznymi drogami do Rzeszowa:)

No i jak tyle km to musi być porcja fot:DD







I trochę miniaturek:)










Ogólnie fajnie się jeździło.. :DD
Jakby to powiedział Młynarz: BYŁO PIĘKNIE!! :)))


Kategoria Tu i tam, >100km, Fotki


  • DST 65.17km
  • Teren 2.00km
  • Czas 02:37
  • VAVG 24.91km/h
  • Temperatura 18.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Piękna pogoda:DD

Czwartek, 10 kwietnia 2008 · dodano: 10.04.2008 | Komentarze 15

Prawie lato:) 18-19*C :O tylko wiatr daje trochę w kość, bo dość mocno dzisiaj wieje z południa, ale dało się to jakoś przeżyć;P Miło było sobie pośmigać w krótkich spodenkach i z krótkim rękawkiem:D

Trasa dzisiaj została dobrana na terenach północnych, po płaskim i na asfalcie- czyli miało być lajtowo i nie męcząco, ale na płaskim wiatr było czuć trochę bardziej:/

Rzeszów- zalew- Słocina- Malawa- Krasne- Strażów- Łąka- Łukawiec- Terliczka- Nowa Wieś- Zaczernie- Miłocin- Rzeszów

Na koniec jeszcze skoczyłem na myjnię, żeby w końcu zmyć przeszło 3-tygodniowe błoto z roweru ;PP Teraz wypucowany, aż się świeci:D


Kategoria 50-100km, Tu i tam, Fotki


  • DST 48.63km
  • Czas 01:55
  • VAVG 25.37km/h
  • Temperatura 14.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Nocnie..

Środa, 9 kwietnia 2008 · dodano: 09.04.2008 | Komentarze 1

Piękna pogoda w dzień została wykorzystana w sposób nierowerowy;)) i skończyło się na nocnym kręceniu:D
Co prawda po zdarzeniu sprzed ponad tygodnia jechało się trochę niepewnie, ale pogoda była taka świetna, że mimo tego średnia skoczyła ładnie do góry;DD
Chociaż cała jazda odbyła się już po zmroku to jednak temperatura utrzymywała się na poziomie 15-13*C :DDD, do tego prawie brak wiatru.. można by jeździć do rana;D
Bez fotek..




  • DST 73.29km
  • Teren 22.00km
  • Czas 03:38
  • VAVG 20.17km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Mocno po górkach:)

Wtorek, 8 kwietnia 2008 · dodano: 08.04.2008 | Komentarze 6

W końcu jakiś fajny dystans udało mi się zrobić:) do tego dobrałem sobie trasę całkowicie po górkach, więc będzie się dobrze spało..;P

Najpierw z rana uczelnia, później chwila załatwiania spraw i mogłem dorwać rowerek przy pięknie świecącym słoneczku:DD i niemal bezchmurnym niebie.
W krótkich spodenkach od razu czuć różnicę w jeździe:)- ależ przyjemnie... :D i jeszcze zdołałem wrócić do domu przed zmrokiem;PP

Miałem początkowo zamiar zrobić sobie trasę na wschód od Rzeszowa, ale jak zwykle z moich planów nic nie wyszło;P Pojechałem na południe- czyli góreczki:) Skatowałem 4 dość mocne podjazdy, ale za to widoczki były pięęęęękne:DD Jeszcze żeby tylko wszędzie zrobiło się zielono to już będzie super;)

Trasa:
Rzeszów- zalew- Zwięczyca- Boguchwała- Budziwój- podjazd asfaltem do Przylasku (próbowałem trzymać prędkość powyżej 20, ale brakło sił na ostatni fragment..chyba jestem trochę osłabiony..;PP)- tam gdzieś trochę żółtym szlakiem przez las i pola- zjazd do Hermanowej- przez pola chyba do Borku Nowego;) pewny nie jestem bo tylko przeciąłem asfalt i pojechałem gdzieś w pola po drugiej stronie;P- tu kolejny podjazd i zjazd polami gdzieś w okolice Borku Starego- podjazd na Borówki (dwa razy znak stromy podjazd;O)- zjazd do Chmielnika- podjazd przez Wolę Rafałowską- szutrem przez szczyt Magdalenki i po błocie w stronę Słociny (trochę się wypaplałem, zwłaszcza przez jedno niezdarne wypięcie z spd;PP)- zjazd przez las, a następnie szutrową drogą do Słociny i przez miasto do domu:D

Kilka fotek się strzeliło po drodze..;)

Oto gdzie się dzisiaj szlajałem;PP






I parę innych fotek...










:))


Kategoria 50-100km, Tu i tam, Fotki


  • DST 36.01km
  • Czas 01:35
  • VAVG 22.74km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Letni czas:D

Poniedziałek, 7 kwietnia 2008 · dodano: 07.04.2008 | Komentarze 2

Ale mi się podoba zmiana czasu:D- teraz pomimo długiego siedzenia na uczelni zdołałem wyjść na rower jeszcze zanim zrobiło się ciemno:DD -choć i tak kończyłem po zmroku;P i do tego z coraz mocniej padającym deszczem:/ który towarzyszył mi na ostatnich paru kilometrach, a w dzień była taka piękna pogoda...:/
Szkoda, chciałem jeszcze chwilę pojeździć, bo trzy dni miałem bez jazdy z powodu tragicznej pogody, nauki i bólu głowy..
Śmigałem tam gdzie zawsze;P i do tego trochę kręcenie po obrzeżach miasta,






  • DST 51.19km
  • Czas 02:18
  • VAVG 22.26km/h
  • Temperatura 10.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

TAkie bylo co..

Czwartek, 3 kwietnia 2008 · dodano: 03.04.2008 | Komentarze 3

Pogoda taka sobie, choć teoretycznie było 10* to jakoś tego nie czułem:/ a jeszcze parę tygodni temu uznał bym to za upał;PP a teraz chyba się już przestawiam na tryb letni i chcę ciepełko i tyyyyle słońca:DD a tak to tylko patrzyłem, czy nie zacznie czasem padać w czasie jazdy z tych chmur:/

Najpierw skoczyłem zobaczyć w parę miejsc na mieście, a później oczywiście zalewik:D i taka pętelka trochę od niechcenia przez Słocinę, Malawę, Kraczkową, Strażów, Łąkę, Trzebownisko.

I to by było tyle na dzisiaj... ;)


Kategoria Tu i tam, 50-100km


  • DST 29.31km
  • Czas 01:22
  • VAVG 21.45km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Takie sobie kręcenie;)

Środa, 2 kwietnia 2008 · dodano: 02.04.2008 | Komentarze 5

Tam gdzie zawsze, tak jak zawsze.. tylko trochę chłodno dzisiaj:/
I coraz więcej rowerzystów zaczyna się pojawiać na ulicach:D




  • DST 50.50km
  • Teren 1.00km
  • Czas 02:20
  • VAVG 21.64km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

I jaki sens ma ta jazda...?

Poniedziałek, 31 marca 2008 · dodano: 31.03.2008 | Komentarze 14

Można tylko stracić zdrowie przez rower...
I mniejsza tu o mój głupi łeb, ale gorzej, gdy to spotyka kumpla który chciał się tylko spokojnie przejechać...
Szlag by to trafił...
;((