Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi azbest87 z miasteczka Będziemyśl. Mam przejechane 112025.66 kilometrów w tym 8031.50 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 22.76 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 798601 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy azbest87.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 36.43km
  • Czas 01:43
  • VAVG 21.22km/h
  • VMAX 38.00km/h
  • Temperatura 8.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wiosna?:))

Piątek, 27 marca 2009 · dodano: 27.03.2009 | Komentarze 3

Trochę wolnego czasu i do tego łądnie wypogadzające się niebo:D czyli ideał na chwilkę na rowerze:) Mam nadzieję że to dobry zwiastun zapowiadanej na jutro ładnej pogody:) Stosunkowo ciepło w porównaniu z ostatnimi dniami, a co najwazniejsze nigdzie już nie ma śniegu:D czyzby w końcu tak długo i wytrwale oczekiwana wionsa?:) oby..:) jedyne zastrzeżenie dzisiaj to wiatr.. wiało dość mocno z południowego-wschodu i jazda pod wiatr zbyt łatwa to nie była.. ale taki wiatr przynosi nam ładną pogodę więc wybaczam..;P
Przejechałem się w okolicach Rzeszowa.. Na początek zalew, później Zwięczyca, Racławówka, Niechobrz, Nosówka, Bzianka i Przybyszówka, no i do domku na obiadek:D
Dzisiaj bez zdjęć..


Kategoria 0-50km, Tu i tam


  • DST 37.32km
  • Czas 01:45
  • VAVG 21.33km/h
  • VMAX 47.00km/h
  • Temperatura 5.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Przejazd wiosenno-zimowy;)

Sobota, 21 marca 2009 · dodano: 21.03.2009 | Komentarze 2

Jak na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to nawet wiosennie się w Rzeszowie zrobiło:)
Z racji że z rana słońce zaczęło nieśmiało przebijać się przez chmury postanowiłem trochę pojeździć.. miało być po mieście i bliższych okolicach, ale gdy byłem nad zalew dostałem telefon, że są darmowe bilety na dzisiejszy mecz bokserski Polska- Katar;D jedyny haczyk to było to że musiałem je odebrać w ośrodku WSIiZ w Kielnarowej co łączyło się z podjazdem na niemałą góreczkę. Biorąc pod uwagę że dopiero zaczynam w tym roku sezon to zbyt łatwo się tam nie podjeżdżało..;) a na dodatek warunki zmieniły się diametralnie.. na górce temperatura spadła zapewne gdzieś w okolice 0*C i wszędzie leżał śnieg który nie sposób znaleźć gdzieś w mieście.. Zmarzłem tam nieźle, ale bilety mam;P i pooglądam jak się goście biją po gębach:D:P
Mam nadzieję że teraz wraz z kalendarzową wiosną zawiata w moje tereny również ta wiosna którą będę mógł podziwiać naokoło siebie:) (no i oczywiście jakieś wyższe temperatury;)

I takie bylo co z komórki..

Podjazd na Kielnarową © azbest87


Widok z Kielnarowej © azbest87


Kategoria 0-50km, Fotki, Tu i tam


  • DST 47.86km
  • Teren 5.00km
  • Czas 02:30
  • VAVG 19.14km/h
  • VMAX 35.70km/h
  • Temperatura 12.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Niedzielne szwendanie..

Niedziela, 15 marca 2009 · dodano: 15.03.2009 | Komentarze 10

Jazda całkowicie na spokojnie:) wolnym tempem, bez pośpiechu i zbędnego ciśnięcia.. Rozkoszowałem się pierwszym od jakiegoś czasu dość ładnym dniem z niemal bezchmurnym niebem i temperaturą w końcu przekraczającą 10*:) Z racji że miałem ograniczenie czasowe kilometrów nie wyszło za dużo chociaż z chęcią jeszcze bym pokręcił:)
A tak w ogóle to sporo dzisiaj rowerzystów spotkałem:) każdego taka pogoda wyciąga z domu:)
Skoczyłem sobie po okolicach Rzeszowa zachaczając oczywiście o ścieżkę rowerową na której z racji ładnego dnia przetaczały się tłumy pieszych.. do tego jeszcze przejazd przez mostek linowy i bocznymi drogami do Tyczyna..
Kurcze.. tyłek odzwyczaił mi się od siodełka;PP trzeba będzie jeszcze parę dni pojeździć zanim minie swoisty niedosyt;) związany z pewnym dyskomfortem podczas siedzenia w czasie jazdy;PP

Przy okazji strzeliłem parę fotek:)

Nowy odcinek ścieżki nad zalewem:)

Nowa ścieżka nad zalewem © azbest87


Mostek linowy w Zwięczycy
mostek linowy © azbest87

Kapliczka
Kapliczka © azbest87


Na mostku..
Na mostku © azbest87


Drzewko..;)
Drzewo nad Wisłokiem © azbest87


W stronę Tyczyna..
Droga do Tyczyna © azbest87


I na koniec kawałek Rzeszowskiego rynku z widokiem na ratusz i pomnik..
Rzeszowski rynek © azbest87

35km
1:51h

I jeszcze sobie skocze na rowerku do wujka..;)
Doszło parę km.. w ramach dojazdu tu i tam;)




  • DST 45.89km
  • Teren 1.00km
  • Czas 02:14
  • VAVG 20.55km/h
  • VMAX 39.00km/h
  • Temperatura 7.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Gdzie ta wiosna?

Sobota, 14 marca 2009 · dodano: 14.03.2009 | Komentarze 2

Mając nadzieję że wiosna w końcu pojawi się u mnie i zawita na dłużej wyjechałem dzisiaj trochę pokrążyć po okolicy.. Co prawda niebo było raczej zachmurzone, ale co jakiś czas przebijające się promienie słońca pozwalały mieć nadzieję, że może jednak jest szans na pojeżdżenie w raczej wiosennej aurze.. i nawet udało się złapać trochę tych promieni i wtedy jechało się bardzo przyjemnie, ale w większości na niebie zwyciężały chmury z których raczej można się było spodziewać deszczu niż ich zniknięcia;) Deszczu na szczęście nie było tylko mały grad przez chwilę;P śmiesznie kulki gradowe odbijały się od kasku:PPP
Przynajmiej dystans dzisiaj trochę dłuższy:) ale póki co forma tragiczna;)
Trasa wyglądała jakoś tak: Rzeszów- Słocina- Malawa- Kraczkowa- Krzemienica- Czarna- Palikówka- Strażów- Krasne- główną drogą do Rzeszowa

W Krasnym chciałem przejechać kawałek szutrem, ale ponad kilometry drogi musiałem jechać po czymś takim, a nie bardzo miałem ochotę cały się brudzić- dlatego więcej szutrów już nie było;P

Błotna droga © azbest87


Kategoria 0-50km, Fotki, Tu i tam


  • DST 24.29km
  • Czas 01:16
  • VAVG 19.18km/h
  • VMAX 33.00km/h
  • Temperatura 3.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Takie tam.. rozruszanie kości..

Piątek, 13 marca 2009 · dodano: 13.03.2009 | Komentarze 1

Chociaż rano można jeszcze było zobaczyć śnieg, który spadł gdzieś w nocy to jednak ładne słoneczko szybko się go pozbyło i wysuszyło ulice:) Co prawda było ono trochę złudne.. bo zbyt ciepło nie było.. jedyne 3*C.. aczkolwiek do słoneczka jechało się dość przyjemnie.. szkoda tylko że jak ja jeździłem to więcej było chmur niż słonca..;) a niebo się rozpogodziło jakieś 10 minut przed tym jak wróciłem do domu..
Trasa oczywiście standardowa.. zalew i kawałeczek po mieście.. zrobi się trochę cieplej to i dystans będzie większy..;) bo na razie takie byle co..;P

Takie ooo.. z komórki..

Żwirownia © azbest87


Chmury nad Żwirownią © azbest87




  • DST 23.10km
  • Czas 01:09
  • VAVG 20.09km/h
  • VMAX 39.40km/h
  • Temperatura 3.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Nocnie..

Wtorek, 10 marca 2009 · dodano: 10.03.2009 | Komentarze 2

Trochę jazdy po mieście.. w godzinach nocnych.. oczywiście zalew i tak dalej..;) w sumie wydawało się nawet chłodno.. odzwyczaiłem się od niskich temperatur na rowerze..;)
Mam nadzieję że teraz gdy śnieg stopniał- przynajmniej w mieście, bo poza leże jeszcze wszędzie;)- wpisy będą się pojawiać częściej i w bardziej regularny sposób..:)
Pedałowanie czas zacząć!




  • DST 43.59km
  • Teren 1.00km
  • Czas 02:13
  • VAVG 19.66km/h
  • VMAX 45.40km/h
  • Temperatura 13.0°C
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

Lepiej późno niż póżniej:)

Sobota, 7 lutego 2009 · dodano: 07.02.2009 | Komentarze 4

W tym roku inauguracja sezonu przychodzi dla mnie dość późno.. Nie przypominam sobie kiedy ostatnio miałem tak długą przerwę od jazdy.. no ale cóż tak czasem bywa;) Złożyło się na to kilka rzeczy m.in. duuużo nauki przed i w czasie sesji, którą mam nadzieję wczoraj zakończyłem.. chociaż w sumie nic nie wiadomo, bo jeszcze trzeba na wyniki poczekać..;) do tego trochę problemów z kolanem, no i to czego nienawidzę, czyli śnieg;) a tym razem postanowiłem nie eksploatować roweru w czasie zimy żeby dożył wiosny;p
A co dzisiejszej jazdy to szczerze mówiąc nie sądziłem, że będę miał siłę na jazdę więcej niż dwadzieścia parę km zwłaszcza, że dodatkowo cały dzień wiało.. ale przy takiej pięknej pogodzie jedzie się bardzo przyjemnie:)
Objazd "starymi śmieciami":) czyli standardowo odwiedzane przeze mnie miejsca na mieście i okolicach połączone w jedną pętelkę:) I na koniec jazdy, a raczej na początek sezonu przypadkowa gleba na krawężniku;):P na szczęście skończyło się na jakichś tam otarciach i dość mocno zdartym naskórku z opuszka jednego palca..:/ przez co trochę niewygodnie się teraz pisze na klawiaturze;P

Trasa:
najpierw po baterię do licznika (także dystans w rzeczywistości był z kilometr większy;)- później dopompowanie kół na stacji i dalej przez miasto nad zalew- Zalesie- Słocina- Malawa- Krasne- Załęże (wjechałem w lasek i tak wypaplałem rower że, aż koło mi się zablokowało od nadmiaru błota;P)- Trzebownisko (chwila uciekania przed jakimś kolesiem, który mnie ewidentnie gonił i się chował za mną przed wmordewindem;) ale na razie brak mi siły na taką jazdę.. i Rzeszów:)

Tak więc sezon 2009 mogę uznać za otwarty:))




  • DST 16.51km
  • Czas 00:46
  • VAVG 21.53km/h
  • Temperatura -1.0°C
  • Aktywność Jazda na rowerze

Mówi się że podobno jaka wigilia taki cały rok..

Środa, 24 grudnia 2008 · dodano: 24.12.2008 | Komentarze 8

..(przynajmniej w moich stronach tak się mówi;PP) dlatego mimo że ostatnio co raz rzadziej jestem na rowerze, a temperatura, którą można spotkać na polu bynajmniej nie pomaga zawróceniu tej spadkowej tendencji związanej z moją formą;) to dzisiaj wybrałem się na krótką przejażdżkę po mieście które przygotowuje się do obchodzenia świąt Bożego Narodzenia z okazji, których życzę wszystkim zaglądającym tu radosnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt by cele wytyczone na przyszły rok zostały w pełni zrealizowane (zwłaszcza te rowerowe cele:D), a nadchodzący 2009 rok był jeszcze lepszy niż poprzedni:)

Wesołych Świąt!!:))

A co do dzisiejszej jazdy to przy temp. nieco poniżej zera pojechałem oczywiście nad zalew obejrzeć w końcu przy świetle dziennym nowy kawałek ścieżki rowerowej:) gdzie zostałem zaskoczony przez lód na zakręcie i moje pośladki miały niespodziewane zetknięcie się z asfaltem;) ale jedyne co mnie boli po tym upadku to to że lekko wygiął się hak przerzutki:/ trzeba będzie go naprostować;D;P ale to po świętach:) wraz z przeserwisowaniem całego roweru:)
A teraz trzeba się zbierać do dziadków na wigilię:)




  • DST 11.23km
  • Czas 00:34
  • VAVG 19.82km/h
  • Sprzęt GieTek;)
  • Aktywność Jazda na rowerze

11?;)

Czwartek, 11 grudnia 2008 · dodano: 13.12.2008 | Komentarze 1

Moja inwencja twórcza dotycząca liczby 11 powoli zaczyna się kończyć;PP Więc opisy będą pewnie podobne;) Mogę najwyżej napisać że zimno było w nocy jak wracałem;)




  • DST 8.27km
  • Czas 00:23
  • VAVG 21.57km/h
  • Aktywność Jazda na rowerze

Do kolegi i powrót póóóżno

Sobota, 6 grudnia 2008 · dodano: 06.12.2008 | Komentarze 2

Do kolegi i powrót póóóżno w nocy..;p