Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi azbest87 z miasteczka Będziemyśl. Mam przejechane 112025.66 kilometrów w tym 8031.50 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 22.76 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 798601 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy azbest87.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 30.70km
  • Podjazdy 50m
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Miejski standard

Poniedziałek, 11 października 2010 · dodano: 12.10.2010 | Komentarze 0

Trzeba korzystać z pogody póki jest, a dzisiaj pod tym względem było wyśmienicie:) Temperatura pewnie przekroczyła 10 stopni i do słoneczka było przyjemnie ciepło:)
Dzisiejsza trasa to coś z serii "standard".
NO! To tyle na dziś!;)




  • DST 41.90km
  • Teren 5.00km
  • Podjazdy 451m
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Podjazdy i las na ostrym

Niedziela, 10 października 2010 · dodano: 10.10.2010 | Komentarze 3

Ładnej pogody ciąg dalszy, więc trzeba korzystać:) Postanowiłem sprawdzić ostre koło na górkach i sprawdzić jak się podjeżdża pod górki mając tylko ten jeden bieg;) Wybór padł na Niechobrz, a przy okazji zdecydowałem się też sprawdzić ostre w cięższym terenie, ale o tym za chwilę;)

Na początek podjazd na Kielanówkę- w niektórych miejscach trzeba było stanąć na pedałach i depnąć mocniej, ale ogólnie podjazd poszedł dość lajtowo:) Na zjeździe rower się trochę rozbujał i trzeba było go pokonać z nogami do góry- tylko ludzie się dziwnie patrzyli;P
Na Niechobrz podjeżdżałem boczną drogę prowadzącą prosto pod krzyż na szczycie. Łatwo nie było bo kawałkami trzeba było mocno pocisnąć na stojąco pod górkę, aż zrobiło mi się gorąco chociaż było góra 10 stopni, ale jednak poradziłem sobie z tym podjazdem łatwiej niż myślałem:) Na górze uderzyłem w las na zjazd w stronę Lutoryża. Ostre nawet dawało radę, choć z racji na słabe hamulce i "lekko" gorszą przyczepność wolałem nie szarżować;P Sporo się zatrzymywałem w międzyczasie na robienie zdjęć, ale może przynajmniej jakieś się spodoba:) W lesie sporo ludzi- ci też się dziwnie patrzyli, gdy szosą zjeżdżałem środkiem lasu po kamienistej drodze;P No cóż- mam szansę poćwiczyć technikę i mięśnie rąk bo nieźle telepie;P
Po zjeździe wpadłem jeszcze do dziadków, bo akurat tam przebywała rodzinka, a trochę później przyjechał jeszcze brat, więc powrót już razem z nim przy zapadającym zmroku. Na koniec jeszcze skoczyliśmy na rynek, który dalej jest okupywany przez sztuczny tłum;)

Foty z dzisiaj:

Widok w Kielanówce © azbest87


Gdzieś na górce w Niechobrzu © azbest87


Znak z nieba wskazał na ostre!:P © azbest87


Ostre w lesie © azbest87


Tajemniczy las © azbest87


Grzybek z poziomu ściółki © azbest87


Struktura liścia © azbest87


Złototrawy © azbest87


Droga z Grochowicznej © azbest87


Chatka w Lutoryżu © azbest87


Sztuczny tłum na rynku © azbest87



Trasa jakoś tak:




  • DST 35.00km
  • Teren 10.00km
  • Temperatura 10.0°C
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Las głogowski na ostro

Sobota, 9 października 2010 · dodano: 09.10.2010 | Komentarze 3

Kolejny dzień ładnej pogody, więc też trzeba było się ruszyć gdzieś za miasto. Z racji że jesień w pełni postanowiłem skoczyć do lasu z aparatem. Co prawda dalej nie mam odpowiedniego roweru do takiej jazdy dlatego w las uderzyłem na ostrzaku:P Trzeba przyznać że nawet ciekawie się jechało. Choć jazda po kamulcach i głębszym piachu sprawiała pewne kłopoty to jednak ostre dobrze sobie poradziło:) Pojeździłem sobie po lesie głogowskim w spokojnym tempie - pełen relaks:) Powrót bocznymi drogami gdzie zaskoczyła mnie budowa autostrady, ale udało się przez nią przejechać;)
Dystans podawany "na oko" z dużym przybliżeniem;)

Parę fotek:

Wystarczy wyjść z domu żeby spotkać jesień © azbest87


Ten sprzęt chwilowo robi za mój podstawowy rower;) © azbest87


Las z poziomu drogi;) © azbest87


Trochę zalane.. © azbest87


Paprotki pousychały i nabrały złotych kolorów © azbest87


Jak widać w lasach jest jeszcze sporo zieleni:) © azbest87


Po tych kamieniach na ostrym kole jechało się trochę niewygodnie;P © azbest87


Oczko wodne © azbest87


Pomościk nad oczkiem wodnym © azbest87


Oczko wodne raz jeszcze © azbest87


Kolorowy dąb © azbest87


Grzybek © azbest87


Kategoria 0-50km, Fotki, Tu i tam


  • DST 38.50km
  • Teren 0.50km
  • Podjazdy 231m
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Do dziadków

Piątek, 8 października 2010 · dodano: 08.10.2010 | Komentarze 0

Znowu pojechałem do dziadków trochę pomóc. Pogoda ładna tylko zimowe powietrze się zrobiło. Co prawda mi było dość ciepło bo ubrałem się stosunkowo za grubo;) ale za to podczas powrotu już o zmroku było w sam raz:)
Oczywiście znowu jazda ostrzakiem;)


Kategoria 0-50km, Tu i tam


  • DST 55.00km
  • Teren 1.00km
  • Temperatura 5.0°C
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Czwartek na ostro

Czwartek, 7 października 2010 · dodano: 07.10.2010 | Komentarze 0

Najpierw musiałem wymienić dętkę w ostrym po czym pojechałem do dziadków do Lutoryża. Pogoda ładna tylko trochę chłodno;P
Wieczorem jeszcze dodatkowo z Mateuszem w jeszcze niższej temperaturze trochę się poplątaliśmy po mieście




  • DST 25.60km
  • Temperatura 7.0°C
  • Podjazdy 178m
  • Sprzęt Pożyczone itp
  • Aktywność Jazda na rowerze

Miejskie plątanie

Środa, 6 października 2010 · dodano: 06.10.2010 | Komentarze 0

Z Mateuszem objazd ścieżek w Rzeszowie. Pod koniec dołączył do nas jeszcze Artur. Trochę chłodno;) Dzisiaj jazda na Mateusza Meridzie- to już 7 rower w ciągu ostatnich dwóch tygodniu- czuję się jak jakiś tester;P




  • DST 49.68km
  • Czas 01:43
  • VAVG 28.94km/h
  • VMAX 59.50km/h
  • Temperatura 13.0°C
  • Sprzęt Bratowa szosa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Szosowo

Poniedziałek, 4 października 2010 · dodano: 04.10.2010 | Komentarze 0

Aura sprzyja więc trzeba jeszcze korzystać póki się da:) Miałem jechać na ostrym, ale okazało się że jest dziura w dętce koło wentyla więc wziąłem szosę. Wiatr dawał dzisiaj popalić, ale i tak jechało się przyjemnie:) Objazd kawałek po płaskim, no i w końcu z licznikiem;P


Kategoria 0-50km, Tu i tam


  • DST 30.50km
  • Temperatura 8.0°C
  • Podjazdy 181m
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Ostre plątanie po mieście

Niedziela, 3 października 2010 · dodano: 03.10.2010 | Komentarze 1

Z Mateuszem po zapadnięciu zmroku ruszyliśmy na podbój rzeszowskich ścieżek rowerowych i nie tylko;) Wcześniej nie było czasu. Co raz lepiej opanowuję ostre koło;P i co raz bardziej mi się ono podoba:D W czasie powrotu jeszcze minęliśmy Kundello z dziewczyną na Grunwaldzkiej.





  • DST 46.50km
  • Temperatura 7.0°C
  • Podjazdy 247m
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Na ostro po raz kolejny

Sobota, 2 października 2010 · dodano: 02.10.2010 | Komentarze 0

Najpierw samemu po zajęciach mała rundka koło miasta. Wróciłem pod blok pogadałem z kolegą i zaraz pojechałem z innymi kolegami na miasto;) Najpierw na Olszynki gdzie trwały zawody i goście sobie skakali na hopach:) Pierwszy raz widziałem backflipa na żywo:P Później na rynek gdzie był koncert Dżemu, następnie na myjnię i znowu w okolice rynku, no ostatecznie do domu. Niby za ciepło nie było, ale jak dla mnie nawet przyjemnie choć wszyscy narzekali;P

Trasa jakoś tak:


Próbowałem ją w miarę odtworzyć żeby mieć dystans z dzisiaj. Nie było to łatwe bo było sporo plątania się po centrum tymi samymi ulicami;) tym samy rekord dystansu przejechanego na ostrym kole w czasie bliżej nie określonym:D Tylko tyłek mnie boli trochę od tego siodełka bo jest... za miękkie:P




  • DST 29.90km
  • Temperatura 8.0°C
  • Podjazdy 200m
  • Sprzęt Ostre koło
  • Aktywność Jazda na rowerze

Na ostro

Piątek, 1 października 2010 · dodano: 01.10.2010 | Komentarze 0

W końcu nie pada deszcz.. przejażdżka po okolicach i po mieście na ostrym kole.
Zimno ale przyjemnie się jechało:)
Nie wiem jaki czas bo nie mam licznika na tym rowerze a dystans podany z bikemap.